Lai panāktu stabilu un izteiktu iedarbību, preparātā tiek nodrošināta attiecīgās iedarbības ingredientu kompozīcijas optimāls saturs.
FACCEX® sastāva esošās aktīvās vielas iedarbojas harmonizēti, savstarpēji papildinoties un pastiprinoties.
LEIZEJAS SAKNES PULVERIS (RHAPONTICUM CARTHAMOIDES)
AKTĪVĀS VIELAS: 18 dažādi vitamīni, vairāk kā 47 mikroelementi, ekdisterons, ekdizonus, inokosteronu, integristeronus A un B, organiskās skābes, askorbīnskābe, karotinoīdi, miecvielas, ēteriskās eļļas, flavonoīdus, sveķus, inulīnu, sterīnus.
IEDARBĪBA:
• Nomāc depresiju
• Samazina trauksmi.
• Uzlabo atmiņu un apmācības spējas.
• Aizsargā CNS pret smadzeņu išēmijas izsauktiem bojājumiem.
• Antagonizē dažu narkotiku centrālos efektus.
IZCELSME: Aug uz Dienvidu Sibīrijas un Ziemeļaustrumu Kazahstānas kalnājos un alpu pļavās.
REIŠI SĒNES SAUSAIS EKSTRAKTS (GANODERMA LUCIDUM)
AKTĪVĀS VIELAS: 60 % polisaharīdi, terpenoīdi, proteīni – aminoskābes, amīdi, taukvielas – nepiesātinātās taukskābes, vitamīni – B3, B5, C un D, minerāli – kalcijs, fosfors, dzelzs.
IEDARBĪBA:
• Regulāra Reiši lietošana uzlabo enerģijas metabolismu smadzeņu korteksā un samazina alkohola izraisītās inhibējošo neiromediatoru koncentrāciju izmaiņas smadzenēs.
• Būtiski nomāc alkohola izraisītu hepatocītu proliferāciju.
IZCELSME: Aug tikai Japānā un Ķīnā. Jau pirms 2000 gadiem Austrumu medicīnā ārsti ierindojuši Reiši sēni pirmajā vietā starp ārstniecības augiem. Reiši kultivācijas noslēpums tika atklāts tikai 1972. gadā Japānā.
PIENA DADŽA SĒKLU PULVERIS (SILYBUM MARIANUM)
AKTĪVĀS VIELAS: Silimarīns, glikozīdi, izosilibīns. Ir atklāts, ka piena dadzis satur vairāk nekā simts veselību stiprinošu vitamīnu un mikroelementu.
IEDARBĪBA:
• Ekstraktu lieto aknu protekcijai pret alkohola izraisītiem bojājumiem un alkohola lietošanas rezultāta bojātu aknu ārstēšanai.
• Efektīvi ārstē toksiskos hepatītus, tai skaitā alkohola izraisītus hepatītus, kā arī aizsargā pret psihoaktīvu vielu izraisītiem aknu bojājumiem.
• Stimulē aknu audu reģenerāciju.
• Palielina dzīvildzi pacientiem ar aknu cirozi.
IZCELSME: Piena dadža dzimtene ir pie Vidusjūras. Pasaulē plaši pazīstams. Visvairāk dabā tas ir sastopams Vidusjūras apgabalā, Kaukāzā un Rietumsibīrijā. Latvijā tika ieviests 17. gadsimtā.
MAZĀ MĀRSILA LAKSTU PULVERIS (THYMUS SERPYLLUM)
AKTĪVĀS VIELAS: flavonoīdi, miecvielas, triterpēnskābes, rūgtvielas, minerālvielas – dzelzs, molibdēns, selēns, ēteriskā eļļa – fenoli timols, karvakrols, terpenoīdi.
IEDARBĪBA:
• Tautas medicīnā lieto gremošanas orgānu darbības stimulēšanai, kā antibakteriālu līdzekli, nieru ārstēšanai kā diurētisku, nomierinošu un pretdrudža līdzekli, kā arī bezmiega ārstēšanā.
• Literatūrā ir norādes par alkohola patēriņu nomācošu un paģiras okupējošu, kā arī sadatīvu iedarbību.
IZCELSME: Plaši sastopama suga Eiropā un Āzijā. Ievests Ziemeļamerikā. Bieži sastopams arī visā Latvijas teritorijā.
ĀRSTNIECĪBAS MELISAS LAPU PULVERIS (MELISSA OFFICINALIS)
AKTĪVĀS VIELAS: ēteriskās eļļas, miecvielas, rūgtvielas, karotīnu, kofeīnskābi, oleanolskābi, tanīnu, C vitamīnu un askorbīnskābi, lielos daudzumos rozmarīnskābi.
IEDARBĪBA:
• Alkoholiķiem raksturīgais GABA-erģiskās sistēmas nomākums izsauc nemieru un ar to asociētos simptomus, bezmiegu.
• Melisa officinalis ekstrakts klīniskajos pētījumos 15 dienu laikā izsauc statistiski ticamus anksiolītiskus efektus cilvēkiem ar viegliem līdz vidēji smagiem trauksmes stāvokļiem un miega traucējumiem.
• Vienlaicīgi novēro uzbudinātības un aizkaitināmības statistiski ticamu samazināšanos.
IZCELSME: Melisas dabiskā izplatības vieta ir Dienvideiropa un Vidusjūras reģions, bet par melisas dziedinošajām īpašībām zināja jau senie grieķi un arābi.
Atsauces uz zinātniskās literatūras un medcīnas literatūras avotiem:
http://www.pubfacts.com/search/Leuzea?filterMesh=t
http://masterbiz.info/lv/leizeja.htm
http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/milk-thistle#ixzz3iUZNHxeW
https://en.wikipedia.org/wiki/Lingzhi_mushroom
http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/lemon-balm#ixzz3imknl4Al