Grozs (0)

Narkologs Jānis Strazdiņš : ”Latvijā cilvēkiem nav dzeršanas kultūras...”

“Vīna dzeršanas tradīciju pārņemšana no vīna zemēm - Itālijas, Francijas, Spānijas mums var dārgi maksāt, jo Latvijā cilvēkiem nav dzeršanas kultūras,”  pārliecināti pauž narkologs Jānis Strazdiņš.

Latvijā pašlaik ļoti intensīvi tiek pārņemtas vīna dzeršanas tradīcijas no  vīna zemēm, īpaši raksturīgi tas ir jaunākās un  vidējās paaudzes cilvēkiem. Arvien vairāk ir kafejnīcu, restorānu,  kur var patīkamā atmosfērā garšīgi paēst un, kā likums, iedzert vīnu, tas skaitās smalki. “Tomēr, lai  cilvēki mācētu šādi baudīt dzērienus, ir jābūt dzeršanas kultūrai.  Diemžēl mums tās nav,” uzsver  Jānis Strazdiņš.

Narkologs saskata pozitīvo tajā, ka sabiedrībā populārāki kļūst vieglie alkoholiskie dzērieni, piemēram, alus un vīns, jo tie tomēr nav tik graujoši veselībai, kā savulaik ļoti populārie stiprie alkoholiskie dzērieni. Tomēr viņš uzsver : “Ir jāpatur prātā, ka arī vīns, alus, alkoholiskie koktēlīši satur salīdzinoši daudz alkohola un cilvēkam rada pieradumu. Pēc tam bieži rodas tieksme pēc stiprākiem alkoholiskajiem dzērieniem.”

Narkologs novērojis, ka vecākās paaudzes cilvēku vidū joprojām ir dzīvas senās tradīcijas, kad cilvēki sēdās pie galda, dzēra stipro alkoholu, viens sauca tostus, un visiem bija jādzer glāze sausa - līdz dibenam. Kad šoferu braukšanas tiesību komisija vecākās un vidējās paaudzes cilvēkiem  vaicā - kādus alkoholiskos dzērienus Jūs lietojat? viņi bieži  pat ar zināmu lepnumu atbild: “Es dzeru tikai tīru mantu – degvīnu. Krāsainos es nedzeru.

Kas ir alkoholisms un kā ar to cīnīties, vairāk lasi šeit: www.faccex.lv

 

Atgriezties
UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.